Araştırıcı Özgeçmiş Bankası

"APGEM hizmetlerinden faydalanabilmek, Akademik Performans Sistemine proje, yayın ve bilimsel aktivite eklemek için Yeni Kayıt seçeneğini kullanarak Araştırıcı Özgeçmiş Bankasına kayıt olabilirsiniz."

"APGEM Araştırıcı Özgeçmiş Bankasına kayıtlı iseniz Araştırıcı Özgeçmişi Düzenleme seçeneğini kullanarak güncelleme yapabilirsiniz."


Yayın Takip Merkezi

"Akademik Performans Sistemine yayınlarınızı eklemek için Yeni Yayın Ekle seçeneğini kullanabilirsiniz.

Yayınlarınızda düzenleme yapmak için Yayınlarımı Görüntüle seçeneğini kullanabilirsiniz. "


Proje Takip Merkezi

"Akademik Performans Sistemine projelerinizi eklemek için Yeni Proje Ekle seçeneğini kullanabilirsiniz.

Proje bilgilerinizde düzenleme yapmak için Proje Durumu Güncelleme seçeneğini kullanabilirsiniz."


Bilimsel Aktivite Takip Mrkz

"Akademik Performans Sistemine bilimsel aktivitelerinizi eklemek için bu modülü kullanabilirsiniz. (Yakında...)"


  • Yeni Bilimsel Aktivite Ekle
  • Bilimsel Aktivite Güncelleme

Kütüphane

"Çalışma alanına yönelik anahtar kelimelerle konu uzmanı aramak için Uzman Arama seçeneğini,

Yazar adı ve Yayın adına göre yayın aramak için Yayın Arama seçeneğini,

Proje temsilcisi ismi, proje adı ve proje kaynağına göre proje aramak için Proje Arama seçeneğini kullanabilirsiniz."


En Çok Başvurulan Projeler

"En çok başvurulan projelere ait bilgileri bu bölümde inceleyebilirsiniz."

Faydalı Linkler

"Projelerle ilgili dış bağlantılara bu bölümden erişebilirsiniz."

Sıkça Sorulan Sorular

"Projelerle ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını bu bölümde inceleyebilirsiniz."

Site Haritası

"Site Haritası"


CV - Formlar

"CV örnekleri ve APGEM yazılı başvurularda kullanılan formlar."

Önemli Not: Online başvurulara (örn. Proje Takip Formu) ait formlar bu bölümde değildir.


Duyuru

"APGEM duyuru arşivi"


İletişim

"APGEM İletişim Bilgileri"Raporla ilgili görüş ve önerileriniz için 6963 numaralı telefonu arayarak veya inancsoylu@akdeniz.edu.tr e-posta adresinden İnanç Soylu ile irtibata geçebilirsiniz.
 
Şablon
APGEM’in İki Yeni Projesi Daha Hayata Geçiyor

Bölgesel ve toplumsal gelişime katkı sağlayacak projeler hazırlayan Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (APGEM)  bölgesel ve toplumsal gelişime katkı sağlayacak projelerine iki yeni proje daha eklendi.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından açılan “Sanayi ve Turizm Sektörlerinde Rekabetçiliğin Arttırılması Mali Destek Programı”nca APGEM tarafından hazırlanan iki ayrı projeye toplam 701.018 TL’lik mali destek sağlanacağı açıklandı.

APGEM’in hazırlamış olduğu ve ATSO ile Antalya İl Özel İdaresi’nin proje ortağı olarak yer aldıkları “Gelenekten Geleceğe Döşemealtı Halıcılığı” adlı proje, dünyaca ünlü Döşemealtı halısının gereken ilgiyi görmesi, bölgedeki halıcılık faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve bu alandaki istihdamın arttırılmasını hedefliyor. BAKA’nın 416.783 TL’lik mali destek sağlayacağı proje 12 ay sürecek.

“Engelsiz Antalya-Engelsiz Turizm” başlıklı diğer proje ise Antalya’yı engelliler için cazip bir turizm merkezi haline getirmeyi amaçlıyor. Altı Nokta Körler Derneği Antalya Şubesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi’nin ortak olduğu projeye BAKA tarafından 284.235 TL mali destek sağlanacak.

Tüm bu projelerin yanısıra Avrupa Birliği Sivil Toplum Diyaloğunun Geliştirilmesi Programı’ndan 75.547,35 Avro’luk hibe almaya hak kazanan “Akdeniz’in Kalbinde Taze Meyve ve Sebze” başlıklı proje, Kumluca Belediyesi’nin işbirliğiyle hayata geçirildi. 15 ay sürecek olan projede Bulgaristan’da yer alan proje ortağı ile işbirliği halinde araştırma ve eğitim çalışmaları gerçekleştirilecek.

Ayrıca vatandaşlarımızın insan hakları konusundaki bilinç düzeyini ölçmek ve bu konudaki farkındalığı arttırmak amacıyla hazırlanan “Muratpaşa İlçesi İnsan Hakları Kurulu Farkındalık ve Eğilim Belirleme Araştırması” başlıklı bilimsel araştırma projesi, APGEM ve Muratpaşa Kaymakamlığı ile işbirliği içerisinde hayata geçirildi. Proje 12 ay sürecek.

Bir proje fikri olan tüm kişi ve kuruluşlar Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne başvurarak projeleriyle ilgili bilgi ve destek alabilir.

İletişim:

Web: apgem.akdeniz.edu.tr

E-posta: apgem@akdeniz.edu.tr

Tel: 310 60 52