Araştırıcı Özgeçmiş Bankası

"APGEM hizmetlerinden faydalanabilmek, Akademik Performans Sistemine proje, yayın ve bilimsel aktivite eklemek için Yeni Kayıt seçeneğini kullanarak Araştırıcı Özgeçmiş Bankasına kayıt olabilirsiniz."

"APGEM Araştırıcı Özgeçmiş Bankasına kayıtlı iseniz Araştırıcı Özgeçmişi Düzenleme seçeneğini kullanarak güncelleme yapabilirsiniz."


Yayın Takip Merkezi

"Akademik Performans Sistemine yayınlarınızı eklemek için Yeni Yayın Ekle seçeneğini kullanabilirsiniz.

Yayınlarınızda düzenleme yapmak için Yayınlarımı Görüntüle seçeneğini kullanabilirsiniz. "


Proje Takip Merkezi

"Akademik Performans Sistemine projelerinizi eklemek için Yeni Proje Ekle seçeneğini kullanabilirsiniz.

Proje bilgilerinizde düzenleme yapmak için Proje Durumu Güncelleme seçeneğini kullanabilirsiniz."


Bilimsel Aktivite Takip Mrkz

"Akademik Performans Sistemine bilimsel aktivitelerinizi eklemek için bu modülü kullanabilirsiniz. (Yakında...)"


  • Yeni Bilimsel Aktivite Ekle
  • Bilimsel Aktivite Güncelleme

Kütüphane

"Çalışma alanına yönelik anahtar kelimelerle konu uzmanı aramak için Uzman Arama seçeneğini,

Yazar adı ve Yayın adına göre yayın aramak için Yayın Arama seçeneğini,

Proje temsilcisi ismi, proje adı ve proje kaynağına göre proje aramak için Proje Arama seçeneğini kullanabilirsiniz."


En Çok Başvurulan Projeler

"En çok başvurulan projelere ait bilgileri bu bölümde inceleyebilirsiniz."

Faydalı Linkler

"Projelerle ilgili dış bağlantılara bu bölümden erişebilirsiniz."

Sıkça Sorulan Sorular

"Projelerle ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını bu bölümde inceleyebilirsiniz."

Site Haritası

"Site Haritası"


CV - Formlar

"CV örnekleri ve APGEM yazılı başvurularda kullanılan formlar."

Önemli Not: Online başvurulara (örn. Proje Takip Formu) ait formlar bu bölümde değildir.


Duyuru

"APGEM duyuru arşivi"


İletişim

"APGEM İletişim Bilgileri"Raporla ilgili görüş ve önerileriniz için 6963 numaralı telefonu arayarak veya inancsoylu@akdeniz.edu.tr e-posta adresinden İnanç Soylu ile irtibata geçebilirsiniz.
 
Şablon
“FARKINDALIĞA YOLCULUK” PROJESİNİN KAPANIŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi’nin Avrupa Komisyonu eş-finansmanı ile “Özürlülerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi” Hibe Programı altında yürüttüğü “Farkındalığa Yolculuk” Projesi’ nin kapanış toplantısı 12 Ağustos 2014 ‘te Antalya, The Marmara Otel’de gerçekleşti. Aktif Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (APGEM) ortaklığı ile sürdürülen projenin çıktılarının paylaşıldığı toplantıda proje süresince gerçekleştirilen faaliyetler kısa bir film gösterisi şeklinde sunuldu. Kapanış Toplantısında Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (APGEM) Yönetim Kurulu üyesi ve Akademik Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. R. Figen CEYLAN, Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi Başkanı Mehmet KARAVURAL ve Aktif Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Nurdan ÖZSOY konuşma yaparak projeden beklentilerini ve beklentilerinin ne ölçüde gerçekleştiğini kamuoyu ile paylaştılar.

Batı Akdeniz Bölgesi’nde engellilerin spor faaliyetlerine katılımının teşvik edilmesi, yükseköğretim kurumlarında özellikle turizm ile ilgili bölümlerde okuyan öğrenciler ve turizm sektörü çalışanlarına engellilerin ihtiyaç ve isteklerini anlamalarına destek olacak farkındalık eğitimi ve genç engellilere yönelik işaret dili eğitimi verilmesi hedefleri ile yola çıkan proje büyük ölçüde hedeflerine ulaştı. Bu hedefler doğrultusunda 1500’ün üzerinde kişiye farkındalık eğitimi verilmiş, Antalya İl Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile 20’si engelli olmak üzere 24 kişiye işaret dili eğitimi verilmiş ve eğitimleri sertifikalandırılmıştır. Gerçekleştirilen Bocce- Orienteering turnuvaları ile toplumu spor üzerinde entegre etmeye yönelik önemli adımlar atılmıştır. Turnuvalarda 50’si engelli olmak üzere 100 sporcu amatör şekilde karşı karşıya gelirken, yaklaşık 250 kişi de izleyici olarak katılım göstermiştir. Projenin bir diğer önemli çıktısı ise engellilerin farklı engel grupları göz önünde bulundurularak içinde yer alabileceği spor dallarının özet bir tanıtımını içeren “Engelli Sporları Kitapçığı” nın yayınlanmasıdır. Bununla birlikte iki yükseköğretim kurumu biriminde 203 öğrenci ve 23 otelde toplam 1.522 çalışan ile yapılan eğitim çalışmalarının etkisini değerlendirmek için bir anket çalışması gerçekleştirilmiştir. Bu anket çalışması kapsamında katılımcı profili ve katılımcıların eğitim öncesi ile sonrasında engelliliği ve engelliliğin farklı türlerini değerlendirme şekilleri analiz edilerek bir rapor hazırlanmıştır.

Kapanış toplantısında eğitim alan otellerin yetkililerine sertifikaları verilirken, proje destekçilerine de plaket dağıtılmıştır.

Basında kapanış toplantısı hakkında çıkan haberlerin bir kısmına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

http://www.ayyildizgazetesi.com/haber-23390-Farkindaliga-Yolculuk.html
http://www.antalyagazetesi.com.tr/6018-guncel-farkindaliga-yolculuk.html
http://www.buyukantalya.com/haber/FARKINDALIGA-YOLCULUK/85355
http://www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=28065
http://www.haberler.com/engellilere-yonelik-farkindaliga-yolculuk-projesi-6372381-haberi/